Hírek

Idegen nyelvi versenyen Csengerben diákjaink

2022. december 13-án Szabó-Baglyos Nóra tanárnő kíséretében 8 tanuló utazott Csengerbe, hogy részt vegyen a Kisvárdai SZC Csengeri Ady Endre Technikum és Kollégium által meghirdetett idegen nyelvi versenyen.
Az angol verseny témája II. Erzsébet királynő, a német nyelvi versenyé pedig Sziszi, a magyarok királynéja volt. A tanulók mindkét téma iránt meglepő érdeklődést mutattak, és szívesen kutakodtak az interneten. Felkészülésük eredményes volt, hiszen a 8 főből három dobogón végzett.
Résztvevők:
9. évfolyam:
• Balázs Réka
• Dallos Zsolt Sándor
• Kertész Milán
• Kun Zsuzsa
• Máté Dorina
10. évfolyam:
• Iváncsik Szonja Rebeka
• Kárpáti Levente Áron
• Oláh Mirella
Eredmények:
• Balázs Réka 2. helyezés (B1-B2 kategória)
• Kárpáti Levente Áron 3. helyezés (B1-B2 kategória)
• Máté Dorina 3. helyezés (A1-A2 kategória)
A diákok mindannyian élményekkel tértek vissza, és értékes tapasztalatokkal gazdagodtak, alig várják a következő kihívást ?
Szívből gratulálunk tanulóinknak és felkészítő pedagógusaiknak, Beresnyákné Bezzeg Petra, Józan Kornélia és Pokol Szilvia tanárnőknek az eredményekhez!