Hírek

Tanulmányi kiránduláson rendészeti diákjaink

Szerző: Kindák Evelin 12.C
2023. Április 22-én rendészeti képzésben résztvevő diáktársaimmal lehetőséget kaptunk részt venni a X. Országos Rendőr- és Tűzoltónapon, ami Budapesten a Városligetben került megrendezésre.
Rengeteg szakmai ismeretet szerezhettünk, és olyan járműveket, szolgálati felszereléseket tekinthettünk meg amiket nem láthatunk minden nap. A szakmai sátrak sokaságán kívül több helyszínen tartottak bemutatókat és előadásokat.
Így láthattuk többek között a Készenléti Rendőrség lovasbemutatóját és helikopteres bemutatóját. Ezek után következett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem intézkedéstaktikai, fegyverzeti és közelharc bemutatója, majd tonfa bemutatója.
Rengeteg élménnyel és jókedvvel tértünk haza nap végén.
Köszönjük Lesku István óraadó kollégának, hogy elkísérte diákjainkat!