Hírek

A Parlamentbe látogattak rendész tanulóink

Iskolánk 9.C, 10.C és 11.C osztályos Rendészet és közszolgálat ágazaton tanuló diákjai 2024. április 09-én tanulmányi kiránduláson vettek részt, melynek keretében a Parlamentbe látogattak el, ahol az Országgyűlési Őrség fogadta őket és betekintést nyerhettek a munkájukba.
A program első részében egy pályaorintációs foglalkozást tartottak a diákjainknak, ahol sok érdekes információval gazdagodtak és lehetőségük volt néhány technikai eszköz megismerésére is.
Ezt követően az Országgyűlés Őrségének kíséretében megtekinthették a Parlament csodálatos épületét és a Magyar Országgyűlés történetéről, az Országház építéséről és a koronázási jelképekről kaptak információkat. Diákjaink a koronázási jelképek megtekintését nagy izgalommal várták. Majd a látogatás végén a Parlament erkélyéről megcsodálták a Dunát és az eléjük táruló fantasztikus kilátást a budai oldalra. A kirándulás zárásaként egy hosszabb séta keretében megismerkedtek a belvárossal.
Köszönetünket szeretnénk kifejezni a program megvalósításáért az Országgyűlés Őrségének. ????
Kísérő oktatók: Sipos József, Gyüre Róbert, Kubányi Sándor és Szendrei Viktória.