Hírek

Tantestületi kiránduláson iskolánk dolgozói

Iskolánk tantestülete, technikai dolgozói kirándultak 2023. május 19-én. Reggel 7:30-kor indultak az iskola elől, kb. 10 órára érkeztek Kőkapura, ahonnan túrázni indultak. A Sólyom-bérci úticélról csodálatos kilátás nyílt, a Tokaji-hegység egyik leghangulatosabb, ízig-vérig hegyi kilátását kínálta. A tömött erdők fölött ülő regéci vár uralta a látványt, amelyet a vadregényes sziklatornyok közt kapaszkodó ösvény fűszerezett meg. Pihenőképpen a Háromforrás Étteremben ebédelt a csapat, végül a káprázatos füzérradványi Károlyi-kastélyt tekintették meg, amely kívülről ugyan a historizmus korának hangulatát őrzi, ám a múlt pompáját idéző termeiben hamisítatlan itáliai reneszánsz belsőépítészeti részletek fogadták az érkezőket.

Említésre méltó a kastélyt övező különleges hangulatú, kiterjedt kastélypark is. A megújult történeti kert sétányaival, a patakokon átívelő hidakkal, halastóval, platánjaival, terebélyes hársfáival, több törzsű tulipánfájával, piramistölgyeivel ejti ámulatba a sétálókat.
Köszönjük a túravezetést Kacsáriné Balogh Anita tanárnőnek!