Hírek

Sportsikerek az országos diákolimpiai döntőn, erős diákok a Kandóban

A Magyar Erőemelő Szövetség ezen a hétvégén 2024. március 23-24.-én rendezte meg az Budapesten a Szent Gellért sportcsarnokban a fekve nyomó diákolimpiai országos döntőjét. A két napos rendezvényen több mint nyolcszáz sportoló mérte össze erejét, ahol kimagasló eredmények születtek. A szombati napon a negyedik és ötödik, míg vasárnap a hatodik korcsoportban versenyeztek a tanulók három platformon. Több súlycsoportban 15-35 fő közötti versenyző indult a legjobb helyezésekért.
Iskolánk 12 fővel képviselte magát a rendezvényen. A sportolók Kovács Sándor testnevelő tanár irányításával több hónapos munkával készültek a nem mindennapos megmérettetésre. A befektetett munkának meg lett az eredménye, egyéniben és csapatversenyben is dobogós helyezést értek el a Kandósok.
Minden résztvevőnek gratulálunk a Diákolimpiai Döntőn nyújtott teljesítményéért.
Eredmények:
helyezés korcsoport súlycsoport/kg név teljesítmény/kg
1. VI. 43 Pálóczi Csenge 35
1. VI. 53 Csiki Krisztián 77,5
3. VI. 52 Tara Zsanett 42,5
3. VI. 59 Jármi Ádám 80
3. VI. 93 Lakatos Árpád 142,5
5. VI. 57 Farkas Felícia 45
5. V. +84 Vass Gvendolin Amarilisz 47,5
6. VI. 74 Demeter Márkó 115
9. VI. -120 Balázs Sándor 135
17. VI. 83 Zsigó Norbert 117,5
A VI. korcsoportos fiú csapatunk összetettben a harmadik helyezést érte el.
Egyéniben oklevelet és érmet, míg csapatban oklevelet és serleget kaptak a sportolók. Mindkét nap végén iskolánkban működő Záhonyi Közlekedési DSE vacsorával látta vendégül az elfáradt versenyzőket.
Szívből gratulálunk minden versenyzőnek és Kovács Sándor tanár úrnak az elért eredményekhez!