Hírek

A Mária Rádió munkatársai iskolánkban

Szerző: Kiss Olívia Tímea 11.A

Egy csütörtöki napon iskolánk néhány diákja nem mindennapi előadáson vehetett részt. Az előadó Osvai Péter volt.  Előadása két részből állt, amelyekben elsősorban a Mária Rádió rövid történeti keletkezését és célját mutatta be, bizonyságot tett arról, hogy igenis lehetséges puszta akaratból és jólelkűségből segíteni másokon, hiszen a Mária Rádió teljesen önkéntes úton kezdte meg útját és e szerint halad. Másrészt a rádiózás-újságírás alapköveit ismertette. Megtudhattuk, hogy mi a különbség egy riport és egy interjú között, milyen műfajok tartoznak a Tudósítás és a Vélemény közé, amelyek a média fontos részei. Mindezt a diákok bevonásával próbálta megértetni.   Az előadás izgalmas információkat ismertetett az ifjú közönséggel, a végén egy érdekes kérdezz-felelek beszélgetés alakult ki az előadó és a kíváncsi diákok között.