Hírek

NTP – TEHETSEG – 23 – 0283 „FILM – SZÍN – JÁTÉK” projekt

Intézményünk sikeresen pályázott a Kulturális és Innovációs Minisztérium által a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő gondozásában meghirdetett „Tehetségközelben” – komplex tehetséggondozó programok támogatása c. pályázaton.
Pályázati azonosító: NTP – TEHETSEG – 23 – 0283
Projekt címe: FILM – SZÍN – JÁTÉK
Projekt megvalósulása: 2023.09.01-2024.08.31.
Elnyert támogatás összege: 3.000.000.- Ft
Iskolánkban a projekt fő koordinátora Almásiné Forgács Éva tanárnő volt. A Nemzeti Tehetség Program keretén belül megvalósult projekt lehetőséget biztosított 18, a színjáték és a média iránt érdeklődő diák számára egy 60 órás tanórán kívüli élmény- és alkotásközpontú komplex tehetséggondozó foglalkozás, valamint debreceni színházlátogatás, többnapos budapesti tanulmányút, összművészeti tréningek, workshopok megvalósítására. A program a színjátékos és filmes szakmai ismeretek bővítése mellett a művészet eszközeivel hozzájárult a tehetségek differenciált kibontakoztatásához, a hátrányos helyzetű, eltérő szociokulturális környezetből érkező tanulók esélyegyenlőségének biztosításához. A diákok a projekt során megszerzett tapasztalataikat a mindennapi életben és a munka világában is kamatoztatni tudják.

Tanulmányi kirándulások a projekt keretében (A kirándulásokról bővebb információ a linkre kattintva érhető el):

Megvalósult foglalkozások, tevékenységek a projekt keretében:

  • 2024. május 27-én Farkas Krisztina dalszerző, énekes, - több hangszeren is játszik, 20 éve aktívan zenél és koncertezik - tartott énekhang felszabadító kreatív zenei foglalkozást a projektben résztvevő diákoknak.
    A tanulók kipróbálhatták egy eső zajainak létrehozását. Különféle témákhoz kötődően kulcsszavakat gyűjtöttek, amelyekből saját dalszöveget írhattak.
    Végül el is énekelhették a workshop végén. Mondanunk sem kell, hogy igen kreatív alkotások születtek.
« A 2 »
  • Olexa Csenge táncművész, a Magyar Táncművészeti Egyetem tánctörténet- és táncelmélet tanári mesterszakos hallgatója és a KIT Ensemble kontakt improvizációs tánctársulat tagja tartott foglalkozást 2024. május 29-én és 30-án.
    Az improvizáció alapú mozgás- és táncworkshopon testtudatot, kreativitást fejlesztő, bizalmat építő feladatokkal segítette elő a saját mozgásnyelv megismerését, az egymáshoz való kapcsolódást mozgásban.
    A közös alkotás során kompozíciós technikákkal mozgásos etűdöket hoztak létre a diákok.
    « A 2 »
  • 2024. június 4-én Oláh Béla színész látogatott el hozzánk, hogy az NTP-TEHETSEG-23-0283 azonosító számú FILM – SZíN – JÁTÉK projektben részt vevő diákoknak színésztréninget tartson. Béla tanulmányait a Pesti Magyar Színiakadémián végezte Polyák Lilla és Szente Vajk zenés osztályában. Folyamatosan képezi magát különböző művészeti kategóriákban (ének, tánc, step, kontakt mozgások).
    A foglalkozás magába foglalta a színpadi mozgást, beszéd-, koncentrációs- és improvizációs gyakorlatokat, illetve fejlesztette a színpadi szerepléshez szükséges különböző részterületeket.
    « A 2 »
  • 2024. június 10-én Háda Fruzsina színész, drámapedagógus számos függetlenszínházi előadás színésze, a Pesti Magyar Színház Drámalabor műhelyének vezetője, valamint komplex színházi nevelési, tantermi és közösségi színházi előadások alkotója tartott diákjainknak színház nevelési foglalkozást és vitaszínházat.
    A tréning a készülő előadás színpadi nyelvének megtalálását tűzte ki célul.
    A foglalkozás témája a fiatalokat érintő online életükkel kapcsolatos dilemmák, döntési helyzetek voltak. Igencsak aktivizálta a diákokat és teret adott a közös gondolkodásnak.
    A tréning végén egy saját kis jelenetet mutattak be a tanulók a feldolgozott témával kapcsolatban.
    « A 2 »
  • 60 órás élmény- és alkotásközpontú komplex tehetséggondozó foglalkozásokon vettek részt diákjaink. A foglalkozások a művészeti területek, mint a filmkészítés, színjátszás, zene, mozgás összekapcsolódásával egyedülálló lehetőséget nyújtottak a tehetségek kibontakoztatásához és személyiségfejlesztéséhez.
    « A 2 »
  • A projekt utolsó részeként valósult meg a Cyber Labirintus című előadás, melyet 2024. június 27-én tekinthették meg intézményünkben az érdeklődők. Színjátszós diákjaink a program során szerzett tapasztalataikból hozták létre a műsort. Az improvizációkból építkező jelenetek a középiskolás korosztályt érintő kérdésekre, a virtuális világ veszélyeire fókuszáltak. A technikai megvalósításban segítséget nyújtott Vass Levente igazgató úr és Rutkai Krisztina.
  • A Cyber Labirintus című előadáshoz a diákok munkáiból kiállítás készült. A fotókat 2024. szeptember 15-ig lehet megtekinteni az aulában.

  • A tantestület, illetve a szülők számára 2024. június 28-án került bemutatásra a tehetséggondozó program Vass Levente iskolánk igazgatója közreműködésével. Ezt követően Almásiné Forgács Éva drámapedagógus tartott a témával kapcsolatban érzékenyítő foglalkozást a szülőknek.
  • A pályázati forrásból - a tartalmas programok megvalósítása mellett – lehetőségünk adódott egy mikroport és JBL hangszóró beszerzésére is, melyek hosszú távon minőségileg emelik előadásaink színvonalát.

A tehetséggondozó projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg.

Köszönjük a támogatást!