Hírek

Angol nyelvi versenyen diákjaink

2024. március 19-én Kisvárdán a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium intézményében megrendezett angol nyelvi versenyen egy három fős csapat képviselte iskolánkat: Balázs Réka, Máté Dorina és Czurkó István a 10.b osztály lelkes diákjai.
A verseny témája Ausztrália volt. A szervezők a témával összhangban választották meg a versenyfeladatok mellett a zsűri tagjait és a díszletet is.
A verseny prezentációk bemutatásával kezdődött, ahol minden csapat az előre kiválasztott szövetségi államot mutatta be. Csapatunk Queensland szövetségi állam jellegzetességeit, érdekességeit igyekezett bemutatni egy nagyon ötletes keretbe foglalt prezentációval.
Majd vaktérkép, képfelismerés, kvíz és további érdekes feladatok következtek. A délután kellemes hangulatban telt, a 9 jelenlévő csapatból a 4. helyet sikerült megszereznünk.
Gratulálunk a csapattagoknak!