Hírek

Író-olvasó találkozón vettek részt diákjaink

Szerző: Berecz Melinda tanárnő

Október 5-én iskolánk néhány tanulója író-olvasó találkozón vett részt a Záhonyi Művelődési Ház és Könyvtárban a 2022. évi Országos Könyvtári Napok alkalmából, ahol John Cure, író tartott élménydús és rendkívül izgalmas előadást a boszorkányokról. Az író nyírségi származású, az írás mellett bűnmegelőzéssel is foglalkozik. A szerző napjaink egyik legolvasottabb és legnépszerűbb misztikus és bűnügyi thriller írója.

A rendhagyó történelemórán interaktív utazáson vehettünk részt a sötét középkorban, ahol nagy hagyománya volt a boszorkányüldözésnek. Továbbá új információkat tudtunk meg a Szent Inkvizíció munkájáról, és az 1728-as boszorkánypereken keresztül a boszorkányüldözés hazai sajátosságairól. Hallhattunk a szatmári boszorkányégetésről is.

A kísérteties történetek lenyűgözték a hallgatóságot. A diákok az előadás után kérdéseket tettek fel a bestseller író John Cure-nak, aki szívesen válaszolt.