Hírek

A magyar kultúra napja iskolánkban

Szerző: Kiss Olívia Tímea (11.A)

1989 óta ünnepeljük a magyar kultúra napját. Ez a nap azért is emlékezetes, mert Kölcsey ezen a napon alkotta a magyarság imáját, a Himnuszt. Ez az évforduló alkalmat ad számunkra, hogy ápoljuk hagyományainkat, szokásainkat, szellemi és tárgyi emlékeinket.

Szoboszlai Ágnes tanárnő felkészítésével iskolánk néhány diákja rádiós műsorral készült e jeles nap megemlékezésére. A műsor bevezetése a nap történelmi múltjával indult, és néhány ismert vers idézet egészítette ki. Az adás egy ideális zenei keretet kapott, amelyet egyik diákunk kísért gitáron.

Az új és különleges műsorszám igazán figyelemre méltó, hisz diákjaink egy megújult előadásmóddal emlékeztek meg a szellemi értékekről, mely remélhetőleg, hagyománnyá válik iskolánkban.

Kövess minket a közösségi média oldalakon is:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Vissza