Hírek

Idegen nyelvi vetélkedőn diákjaink

December 13-án 13:00-órai kezdettel, újabb alkalommal került megrendezésre a Csengeri KSZC Ady Endre Középiskolája és Kollégiumában egy idegen nyelvi vetélkedő, amelyen angol és német nyelvet tanuló három fős csapatok mérhették össze tudásukat. Összesen 130 tanuló vett részt az eseményen. Iskolánk egy angolos és egy németes csapatot nevezett a versenyre.

Az angol csapat tagjai: Szabó Annamária, Illés Gábor, Teleki László

A németes csapat: Török Zsolt, Szabó Gergő, Doktor Simon

A megnyitón három nyelven hallhattunk felszólalást a tanárok és a rendezők részéről.

A verseny 5 feladatból állt.
1. kifejezések megmagyarázása és kakukktojás
2. tesztfeladat
3. párkeresős, betűk sorba rendezése
4. behelyettesítés
5. szövegértés.

A feladatok a karácsonyról szóltak. A szövegértés során sok érdekes dolgot megtudtunk a karácsonyi üdvözlő lapokról.

Az összesítés viszonylag gyorsan lezajlott. Az angolos csapatunk a negyedik helyezéssel térhetett haza (két pont híja volt a harmadik helynek), a németes csapatunk szintén a 4. helyen végzett. Az első három helyezett angol-magyar, magyar-angol, magyar-német és német magyar szótárakat kaptak. Ezeken kívül minden csapat kapott emlékül oklevelet, hűtőmágnest és kulcstartót.

Szerző: Szabó Annamária (11.A)

Köszönjük a felkészítést Beresnyákné Bezzeg Petra és Makkai Mária tanárnőknek, és gratulálunk diákjainknak az elért eredményhez. 👏🎉

Kövess minket a közösségi média oldalakon is:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Vissza