Hírek

A Kandófaló csapata ismét bevetésen!

Az idei évben is meghirdették az Értékes Barangolás vetélkedőt, melyen diákjaink már bizonyítottak tavaly.

Mi is az az Értékes Barangolás vetélkedő?

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat az Agrárminisztérium támogatásával vetélkedőt hirdetett, melyre általános- és középiskolák 4 fős csapatai jelentkezhettek. A verseny célja a magyar kultúra értékeinek megismerése.

A vetélkedő főbb témakörei:
– Általános (hungarikum mozgalom, hungarikumok, kiemelkedő nemzeti értékek)
– Szabolcs-Szatmár-Bereg megye értékei a megyei értéktárban:
o épített örökség, természeti környezet
o turizmus, gasztronómia, gyűjtemények
o neves emberek, alkotóközösségek, művészeti csoportok (életműve, munkássága, találmánya, emlékhelye)
o népművészet, néprajz

A vetélkedő első fordulója egy internetes versenyfeladatlap kitöltésével kezdődött, ahol összesen 25 kérdéssel kellett megbirkóznia iskolánk csapatának, amiben rendkívül kreatív és érdekes feladatok voltak.
Az első fordulóban helyt álltak diákjaink, ahol 13 középiskolás csapatból 2. helyezést érték el. Ezt követi a jövőben egy közép illetve Kárpát-medencei szintű, országos döntő. A döntőben résztvevő csapatok és felkészítő tanáraik értékes tárgyjutalomban részesülnek.

A csapat tagjai:
Bökönyi Richárd (12.C)
Horváth Petra 12.C)
Sima Szabina (9.B)
Szabó Annamária (11.A)

A felkészítést köszönjük Jakab József tanár úrnak!

Szerző: Horváth Petra

Kövess minket a közösségi média oldalakon is:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Vissza