Hírek

Diákjaink TEQBALL tornán vettek részt. De mi az a TEQBALL?

A teqball a labdarúgás és az asztalitenisz elemeit vegyítő sport. Domborúan meghajlított síkú, középen plexiüvegből készült „hálóval” elválasztott asztalon játsszák futball-labdával, legalább ketten.  A teqball kifejlesztői Borsányi Gábor, Huszár Viktor Dénes és Gattyán György.
A sportot hivatalosan 2016. október 18-án mutatta be Budapesten Ronaldinho brazil futballista.
A sport rövid idő alatt nagy népszerűségre tett szert, rendkívül jól kiegészíti és támogatja a futballt, fejleszti a technikai tudást és az állóképességet.

Iskolánk diákjai Fehérgyarmaton, az I. Teqball tornán

A torna 2018. november 29-én került megrendezésre, melyre a Kisvárdai Szakképzési Centrum középiskoláiban megszervezett házibajnokságok győztes csapatai kerültek be. Az öt középiskola csapatait és tanárait az ünnepélyes megnyitón a centrum főigazgatója Leleszi Ágnes köszöntötte és bíztatta a csapatokat jó játékra a Fair Play szellemében. A csapatok körmérkőzéses formában játszottak, mely nagyon izgalmasan alakult a torna végére, hisz körbeverés alakult ki. Így három csapatnak kilenc pontja volt a torna végén, a versenykiírásnak megfelelően a gólkülönbség döntötte el a helyezések sorsát.
Diákjaink végül a 2. helyezéssel térhettek haza.

Gratulálunk diákjainknak az elért eredményhez és köszönjük a felkészítést Kovács Sándor tanár úrnak!

Csapattagok:

Bartha Ferenc
Batta Dániel Ferenc
Czap László
Orgován  Krisztián
Balogh Gergő
Fráter Richárd
Gál Ádám
Lakatos Márk

Testnevelő: Kovács Sándor

Végeredmény:
1. Kisvárdai SZC II. Rákóczi Ferenc Szakképző Iskolája, Kisvárda
2. Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma és Dr. Béres József Kollégiuma, Záhony
3. Kisvárdai SZC Petőfi, Sándor, Közgazdasági, Informatikai és Ügyviteli Szakgimnáziuma, Fehérgyarmat
4. Kisvárdai SZC Ady Endre Gimnáziuma, Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Csenger
5. Kisvárdai SZC Móricz Zsigmond Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Fehérgyarmat

Kövess minket a közösségi média oldalakon is:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Vissza